Site Loader

Wegański styl życia jest niezwykle korzystny dla zdrowia. Dieta bazująca na roślinach nie tylko poprawia funkcjonowanie całego organizmu, ale też chroni go przed wieloma chorobami i otyłością. Weganie od bardzo dawna stosowali rozmaite pasty kanapkowe (https://www.bee.pl/9161-zdrowe-pasty-kanapkowe), które miały zastąpić inne produkty, najczęściej zawierające mięso i nabiał. Tego typu produkty jednak są popularnie nie tylko wśród wegan, ale cenią je także wszyscy, którym zależy na poprawie zdrowia.

Wegańskie pasty kanapkowe — dlaczego są dobrą alternatywą dla wędlin?

Pasty takie produkowane mogą być z rozmaitych roślin. Bardzo popularny jest na przykład hummus, który produkowany jest z gotowanych ziaren ciecierzycy i tahini, czyli pasty sezamowej. W sklepach można znaleźć też na przykład pasty kanapkowe z fasoli, czy ziaren słonecznika. Pasty takie są bardzo zdrowe. Nie zawierają one najczęściej żadnych sztucznych konserwantów. Jednocześnie są one bogate w minerały a do tego często także w nienasycone kwasy tłuszczowe.

Docenia je coraz więcej osób, które jedzą mięso, ale są one jednocześnie świadome, jak pełne szkodliwych chemikaliów są rozmaite produkty mięsne. Wędliny i kiełbasy, które często umieszcza się na kanapkach, potrafią zawierać jedynie kilkanaście procent mięsa i dotyczy to nawet tych drogich, które mogą mieć go kilkadziesiąt, ale zawsze będą miały w sobie wiele konserwantów i wypełniaczy, natomiast skład pasztetów jest przerażający dla tych, którzy chociaż trochę znają się na chemii i żywieniu. Dlatego też wielu konsumentów ogranicza spożywanie tego typu produktów, preferując wegańskie paty kanapkowe.

Gdzie dostać wegańskie pasty kanapkowe?

Produktów takich najlepiej szukać w sklepach ze zdrową żywnością, w tym tych działających online. Chociaż niektóre z nich są obecne też w niewielkiej ilości w marketach i sklepach sieciowych, to ich wybór jest bardzo ograniczony. Jest też coraz więcej sklepów dla wegan i wegetarian, które posiadają wszelkie możliwe odmiany takich past, które bywają produkowane nawet z egzotycznych roślin i posiadają domieszki rozmaitych przypraw. 

 

Daniel